מילה יוצרת מציאות

מילה יוצרת מציאות 

כח הדיבור שאנו, בני האדם קיבלנו מאת השם יש בו כח לברוא מציאות. גם את העולם השם ברא במילה “ויאמר… ויהי”. השוני בין בני האדם לשאר הבריאה הוא ביכולת הדיבור.

כמה תובנות על איך לרומם את עצמך ובני בתיך בעזרת הדיבור.

 * להעלות את הביטחון העצמי של ילדיי- ראשית לא אתייג את התנהגותם במילים שמקבעות מציאות כמו:

עצלן, קמצן, מפוזר ואף לא אכנה בשמות חיבה שיש בהם הקנטה כמו: שמנמני, צומי וכו’ אלא אסתכל על המידות הטובות ועליהם אשים את תשומת לבי וארומם אותו . אפרגן על הנקודות החיוביות.

 *בזמן שהילדים יוצאים מהבית ליום לימודיהם/עבודתם להסתכל עליהם בעיניים ולברך אותם בברכת יום טוב. כדאי להרגיל אותם , בעת צאתם לתרום כסף לקופת צדקה ולהסביר שהשם שומר עלינו שנחזור בריאים ושלמים הביתה.

 *בצאתך מפתח הבית הניחי יד ימין על המזוזה ותבקשי רחמים עלייך ועל בני ביתך. וכן שיומך יעבור ללא ניסיון וללא לשון הרע/רכילות.

סגולה לומר 12 פעם “אין עוד מלבדו” וזאת הבנה שאני מקבלת על עצמי שכל מה שיעבור עליי היום הוא בהשגחה פרטית והכל מאת השם ולטובה.

 *את חוזרת מיום עבודתך רגל ימין קדימה לעבר הדלת ולבקש מהשם שיתן לי את מאור פניו, שאהיה סבלנית ומאירת פנים לבני ביתי.

 *לעיתים, ישנה הרגשה שאני רוצה לומר משהו לאדם אחר, אבל אני לא בטוחה אם לומר ובאיזו צורה לדבר על- מנת שדבריי ישמעו. אם אינך בטוחה בדברייך סימן שהם לא צריכים להיאמר ולעיתים השתיקה יפה לה.

 *פעמים רבות אנו מרגישות תקיעות בתחום מסויים, מתפללות על אותו נושא אבל נראה שאנו דורכות במקום.

לעיתים הסיבה לכך נעוצה בנו , במילים שאנו מוציאות מפינו. אנו הרבה פעמים משתמשות באמירות שליליות שמזיקות לנו ולא במודע כמו: אין לי כסף, אין לי כח וכו’.

במילה “אין” אנו בוראות כח עליון, כמובן בלתי נראה שהוא מקטרג עלינו . כדאי להחליף את ה-אין- ל-תן- תן לי כח, תן לי סבלנות …

העבודה שלנו היא לחשוב על המילים שאנו מוציאות מפינו.ובעזרת המילים הנכונות,הטובות,דברי השבח וההודיה נוכל לרומם את עצמנו ואת הסובבים אותנו.

כמו שנאמר:”חיים ומוות ביד הלשון”

One Reply to “מילה יוצרת מציאות”

  1. ב”ה

    יישר כוח דקלה !

    אני צריכה תמיד לזכור במקום “אין ” , “יש” ותן לי ה’….

    תמשיכי לכתוב כולכך יפה יקירה !
    :heart: :rose:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*