בדיחות בסוכות

 

פשיטות של היהודי הפשוט מגיעה עד פשיטות העצם

למורנו הבעל שם טוב היתה סוכה בנויה חמר, ואמר: “נוי הסוכה שלי הם יהודים פשוטים בעלי קבלת-עול, הגורמים שמחה למעלה בשמחה של מצווה שלהם מצד אמונתם הפשוטה.”

כפרה שאחר (יום) הכפור…

כותב רבי סעדיה גאון, שארבעת המינים באים לכפר על האדם, כל מין על איבר הדומה לו במראהו:
האתרוג דומה ללב, והוא מכפר על הרהורי לב של חטא.
הלולב דומה לעמוד השדרה של האדם, והוא מכפר על הגאווה.
ההדס דומה לעיניים, והוא מכפר על הסתכלויות אסורות.
הערבה דומה לשפתיים, והיא מכפרת על לשון הרע.

תבוא הישועה מכל-מקום…

הושענא אותי הרווק. בודד כמו מקק. גלמוד נאנק. דחוי ונזרק. הדוף ונאנק. חתונתי לא תרחק. טובתי תחזק. יגוני לך אצעק. כבר לא גיבור וחזק. ליבי נסדק. מעלה אבק. נאנק מן הדחק. סבלי נא יומתק. עצוב ומאופק. פגישותי סרק סרק. צעיר כבר לא, וחסר ברק. קולי בדמע נהנק. רוצה להזמין כבר סנדק. שמחה תשיב ממרחק. תוהה עד אנה אזעק.

אני והיא הושיעה נא!

הושענא אותי הרווקה. בבדידות מחכה. גמורה מהמצוקה. דרכי ארוכה. הדין עלי מצדיקה. ובמטרתי עוד דביקה. אבל כבר מרגישה את החריקה. יודעת אם זה לא זה תוך דקה. כאובה ובעצבנות לוקה. מה, אני כזאת דפוקה? נמאס להעביר פגישות בשתיקה. סובלת ומבכי חנוקה. ענני אלוקי השקיקה. פדני מן המועקה. צרותי עושות אותי מחוקה. רפא המכה. שדכניות לרוב, אך בלי שום הברקה.

אני והוא הושיעה נא!

בדיחת קרש(ים לסוכה)…

שני עובדים גילו לתדהמתם, כי ה’בוס’ מצפה מהם לעבוד גם בחול המועד…לשמע ה”בשורה” זינק אחד מהם על השולחן, נאחז בצינור מהתקרה, ונתלה הפוך עם הראש למטה.

“מה אתה עושה?!” נזעק הבוס – “אני מנורה”, השיב לו העובד.

“מה?!” נבהל המנהל “אתה חייב חופש דחוף. רד, קח את החפצים שלך ותחזור אחרי סוכות”.

ירד העובד, כיבה את המחשב ויצא. רגע לאחר מכן קם העובד השני והתחיל לארוז. “סליחה, לאן אתה הולך?” שאל המנהל, “הביתה”, משיב השני, “איך אני יכול לעבוד בחושך?!”…

 

(Visited 519 times, 1 visits today)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*