קטיף דובדבנים

קטיף דובדבניםקטיף דובדבנים ב”שדה כלב” ליד חברון

האביב מתקרב לסיומו, הקיץ כבר בפתח ועונת קטיף דובדבנים הגיעה. ביום שישי לפני שבת פרשת “שלח לך”, שעיניינה ארץ ישראל, פירות הארץ ואחד הדמויות המרכזיות הוא כלב בן יפונה, החלטנו לנסוע ל”שדה כלב” – החווה החקלאית הממוקמת מזרחית לחברון בה מגדלים ענבים ודובדבנים (יותר נכון גודגדנים – הדובדבנים המתוקים).

 

איך מגיעים?

אם באים מצפון לקריית ארבע – נוסעים בכביש 60 עד קריית ארבע, לא נכנסים, ממשיכים דרומה קצת עד לפנייה שמאלה לכפר בני נעים (יש שלט) פונים וממשיכים עוד כ-700 מטר עד השער הצהוב מימין. אם באים מדרום – נוסעים באותו כביש 60 מבאר שבע צפונה כל הזמן עד אותה פניה, שלבאים מדרום תהיה בצד ימין וממשיכים כפי שמוסבר מעלה. חשוב לא להתבלבל!

במקום ניתן לקטוף גודגדנים (מחיר כניסה לאדם – 20 ₪, ניתן לאכול חופשי, עבור כל מה שלוקחים הביתה – צריך לשלם לפי משקל). יש כמה זני גודגדנים, אבל בגדול הם מתחלקים לצהובים ואדומים. הפירות מאד טעימים – גדולים, בשרניים ועסיסיים. לא פגשנו גודגדנים כאלה בשוק. מגדלים אותם בשיטה אורגנית ללא ריסוס כך שניתן לאכול ישר מהעץ ללא חשש. למרות שהיה חם, לא סבלנו מחום – כל החלקה מכוסה ברשת צפופה נגד חרקים וכמובן גם העצים נותנים צל. הילדים מאד נהנו. וכמובן גם אנחנו. חשוב לציין – כל הפירות כבר מעושרים.

בקיצור – שווה ביקור!

 

המקום פתוח רק בימי שישי.

לפרטים: אתר המקום.

(Visited 8 times, 1 visits today)

3 Replies to “קטיף דובדבנים”

  1. ב”ה

    אידה מה הטלפון שלהם ? הבן שלי מאוד אוהב קטיף ….

  2. איזה תמונות יפות…
    פרות שנשתבחה בהם ארץ ישראל.

    תודה……

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*