מזל במבצע

שיחה למזלךבבוקר בביתי  צלצל טלפון. על הקו  אישה עם קול עליז בשפה רוסית :

“שלום! מתקשרים ממועדון “מזלך”. לפי  הנתונים שלנו את זכית להשתתף במבצע מיוחד “למזלך” בחינם…”

לא רציתי להיות חסרת נימוס ולדבר לא יפה, ובגלל זה פשוט סגרתי טלפון. אבל אישה צלצלה עוד פעם.

“סליחה, זה התנתק לנו…”

“לא, – אמרתי, – זה אני ניתקתי”

“למה??”

“כי איני רוצה לדבר אתך.”

פה מתחיל חילוף  קצר ביטויים לא נעימים, שבו היא מנסה להסביר לי שזה היה התפקיד שלה, ואני חייבת לכבד אותו. אני מצדי מנסה להסביר לה שלא ביקשתי  להתקשר אלי ושבין “מזלי” ובין “מזלם” אין שום קשר.

שמתי שפופרת. אני כועסת. לא נעים לי ששיחה שלנו הגיעה לטונים גבוהים והיא בסוף אמרה לי “מה את צועקת עלי??”

לא צעקתי, למרות שמאוד רציתי . מצד שני, עכשיו אני מאוד מצטערת שלא גיליתי מספיק אהבת ישראל ואני רוצה לחזור בתשובה.

אז מה קרא פה? למה ההצעה שלה של “מזלך בחינם” כל כך הציקה לי? האם הייתי צריכה לנסות  להסביר לה שהיהודים מעל המזל וצריכים לבטוח בה’ ושיש בעולם השגחה פרטית?

כנראה קצת התבלבלתי. ובכל זאת השיחות כאלה  נופלות עלינו לעתים קרובות. רציתי להבהיר לעצמי הכיוון הנכון, איך לנהל שיחה שיהיה קידוש ה’ ולא הפך .

אשמח לשמוע דעותיכן…

(Visited 1 times, 1 visits today)

3 Replies to “מזל במבצע”

  1. ב”ה
    שיטות השיווק האלו קיימות לצערי שנים רבות . אני מיד עונה לטלפנית בנועם שאני לא מעוניינת בפרס ואנחנו נפרדות לשלום . ואם היא מאוד עקשנית אז אני חוזרת שוב ושוב שאני לא מעוניינת , אבל זה כמעט ולא קורה לי .
    כשקורה שמנתקים: לפעמים הם בדיוק תופסים אותך בזמן הכי מלחיץ- הרי השיחות האלה מתקיימות רק בערבים! אז לא נראה לי שצריך להכות על חטא , אלא לעבור הלאה … B-)

  2. בס”ד

    גם לי זה קרה לאחרונה די הרבה , ובטוח שקורה כל יום לעוד אנשים כי זאת צורת השיווק”זכית…” . אני שמעתי את הפרטים בתחילה חשבתי הווי אולי זה באמת שליח מהשם ואני בדרך לזכייה הגדולה אבל בסופו של דבר לאחר חשיבה שכלית לא התפתתי. גם אני חושבת שאם אני אצטרך לזכות במשהו אז השם יגלגל כך שהזכייה תגיע אליי איכשהוא. ואילו ישנם אנשים שחושבים שאם לא ימלאו טפסי הגרלה למינהן אז איך יזכו? כל אחד לפי אמונתו ומה שבטוח שכל אחד מקבל מה שמגיע לו-במוקדם או במאוחר. עדיף מוקדם לא?! 🙂
    הזכייה שלי היא ה: א מ ו נ ה! ישתבח שמו לעד!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*