זה סתם נדמה לך…

הרבה פעמים רוצים לקיים מצווה או להדר במצווה , ואז עוצרים וחושבים רגע… מה הוא יגיד על זה

“הוא” זה האחר: הבעל, האבא, האמא או כל אדם עם קרבה אלינו.

היצר גורם לנו להריץ סרטים במחשבה , ואיך יהיה, ואיך אני אעשה ובסוף כמו שאומרים “לא דובים ולא יער” מקסימום איזה הערה נסבלת אבל ממש לא מה שחשבנו…

אני, ב”ה גיליתי את עולם התורה ואת החסידות בפרט. החלטתי ל”השתדרג” ולנטול ידיים בעת הקימה מהמיטה ולא כפי שנהגתי עד היום , לקום ולנטול בכיור המטבח.

בסדר, זו ההחלטה שקיבלתי (כמובן שזה בהשפעה ישירה מהמלאכית שלי – המשפיעה שזכיתי) אבל איך אני מקיימת אותה? הרי בעלי ישן לצידי ואם יקום , לא יבין מה נפל עלי… מה שוב ההחמרה… ואין לי כח להתמודד שוב עם דיבורים, תוכחות וחוסר הבנה וידע בהלכות התורה.

לא רציתי להתעמת איתו והפתרון הראשוני שלי היה להתעורר לפניו לנטול ליד המיטה הכי בשקט שאפשר, אבל עדיין בתוך השקט שלפנות בוקר – שומעים את רעש המים.

לאחר מספר ימים של חששות מה יהיה ואם ישמע ויכעס וכו’ והיצר כמובן ליבה והגדיל את פחדיי החלטתי יחד עם המשפיעה שלי לעמוד ולהתמודד מול העניין . לא לנסות להסתיר ולהחביא אלא ההיפך וחשבתי לעצמי השם יעזור… הרי עברתי דברים יותר עצומים ממצב זה.

באחד הערבים שאלתי אותו :”אולי ראית קערה בצבע בורדו? אני נוטלת ידיי ליד המיטה ואני לא מוצאת אותה ” .  הוא לא אמר דבר – רק הקשיב. לאחר כשעתיים שראה שמילאתי את הנטלה מים, החליט להעלות את הנושא ודיבר דיבורים של : לא מבין מה עובר עלייך ומה השטות הזאת כביכול. טוב אני מבינה שהוא לא יודע מה ההלכה , אז מסבירה לו בקצרה והנושא נסגר .

כך, למרות החששות, הדאגות הכל אפשר לומר עבר בשלום יחסי. נכון היו מספר מילים מצדו אבל טוב, זה היצר שהיה חייב להגיב, אבל בקטנה 🙂

וב”ה הגענו למצב שבו הוא שואל אותי : “הקערה במקום? ” דואג שלא אפספס את המצווה וגם אם זה בציניות אני מקבלת הכל באהבה.

בבקשה אל תקשיבו לו, ליצר הנודניק הזה, ואל תכניסו אותו למחשבות, נכון שזאת עבודה אבל היא משתלמת בסופו של דבר.

להתמודד זה שם המשחק ….

שנזכה כולנו לקיים מצוות ללא דימיונות ומחשבות מיותרות

 

(Visited 4 times, 1 visits today)

2 Replies to “זה סתם נדמה לך…”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*