מי נושא את הכוס שלי? המשך הסיפור

בהמשך לסיפור “להניח את הכוס” שהתפרסם בשבוע שעבר…

עד כאן זה סיפור נחמד שקבלתי בווצאפ. רעיון שכמעט נוגע ברעיון חסידי.
הסיפור גרם לי לחשוב – מי נושא את הכוס שלי? האמנם זו אני?

מחד ברור שגם אותי כמו את הכוס נושא ה’, על כנפי נשרים אל הגאולה שאנו מתקדמים אליה, כל אחת במסלולה האישי. אבל אם זה כך, למה הכוס עדיין כבדה לי?

משהו אומר לי – תניחי את הכוס. הקב”ה מימלא נושא אותך ואותה, מה את מתעייפת??
אבל מצד שני- מאיפה הכוס הזו בכלל? הרי ה’ הוא זה שהפקיד אותה בידי. להניח וזהו?
ואולי יש דרך אחרת…

לשאת את הכוס, אותה ה’ מפקיד בידי,  לעשות עימה את המיטב. הכוס משולה כמובן לכל התמודדות שיש לנו בחיים, לטוב ולמוטב. אבל לזכור שהיא לא הופיעה סתם ככה פתאום בחיי. ה’ הוא הנותן לי אותה, ואת הכוח לשאת אותה אל המקום הנכון. ואם אני מרגישה שנגמר לי הכוח? אז זה הרגע לגלות את ארץ החפץ שבי.

כידוע כל יהודי הוא ארץ חפץ של הקב”ה, ואחד הדברים בהם הרבי אומר שאנו דומים לארץ ישראל זה אופן נתינת היבול. 
בכל שנה אנו זורעים את האדמה, ומצמיחים בכוחה יבול רב ומגוון. לכאורה המאגרים של האדמה מתמעטים עם הזמן, לכאורה זה הטעם לשנת השמיטה, שנותנת לאדמה שנה שלמה של מנוחה. אבל האמת היא שכתוב בתורה ההפך, שדווקא בשנה השישית – השנה בה המאגרים הכי מדוללים, נותנת האדמה פי 3!! שהיבול יספיק לשנה השישית, השביעית, ותחילת השמינית!! איך? זה הנס, אומר הרבי. כוח העצמות שנותן ה’ באדמה להצמיח.

דורנו נמצא בסוף האלף השישי, האחד שלפני השמיטה. מאיפה יש לנו כוח לפעול ביאת משיח?? דווקא אנחנו נגאל את כל הדורות? את על העולמות? הרי נביאים, תנאים, אמוראים לא פעלו זאת!! אומר הרבי דווקא אנו דור העקב מסוגלים להשתמש בכוח העצמות. אז כשאנו מרגישות שנגמר לנו את הכוח לשאת את כוס ההתמודדויות שניתנה לנו מאת ה’, כשהיא באמת כבדה, ואולי חמה מידי, קרה מידי, או שפשוט התעייפנו – זה הזמן לזכור שהקב”ה אינו נושא אותנו מבחוץ, אלא שוכן בתוכינו, מתגלה מתוכינו, וכשנגמר לנו הכוח – אנו משתמשות בכוח שלו. ולא סתם, אלא כוח העצמות.

ואז הכוס הופכת לכוס ישועות אשא, בגאולה האמתית והשלמה תכף ומייד ממש

One Reply to “מי נושא את הכוס שלי? המשך הסיפור”

  1. ממש יפה ותודה רבה מסר מאד חשוב.
    יחד עם זאת ניתן לראות גם את המשל הפשוט שלא אנחנו צריכים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*