כח ניסן, מצגת “דבש” מלכות

מצגת שבועית של “דבש מלכות” כ”ח ניסן – טעימת “דבש” קטנה של דבר מלכות.

עיבוד מתוך תרגום מאידיש של שיחת הרבי מליובאוויטש מה”מ

אראנו נפלאות

כ”ח ניסן הוא “יום זכאי” – בפרט בנושא הגאולה, כפי שניתן לראות בכל ההיבטים של זמן זה: מבחינת השנה (=ה’תשנ”א, השנה בה נאמרה השיחה): שראשי התיבות שלה הם ‘היה תהיה שנת
אראנו נפלאות’.
בכללות, אדם שנעשה לו נס, יתכן שאפילו לא יהיה מודע לנס שהתחולל לו, כמאמר רז”ל “אין בעל הנס מכיר בניסו”. ונפלאות, הם ניסים בדרגה גבוהה יותר, למעלה מגדר גילוי, ולכן הם גם מוסתרים יותר, כמו שכתוב בפסוק “לעושה נפלאות גדולות לבדו”  – משום שהם נפלאות כה גדולות, ובאים מדרגת אלוקות גבוהה יותר, רק ה’ לבדו יודע עליהם ואין הם מתגלים לנו.
אולם ראשי התיבות של שנה זו מלמדים על השתדלות מיוחדת של הקב”ה להראות לנו גם את הנפלאות אותם הוא מחולל בעבורנו. “אראנו נפלאות”.
את ראשי התיבות של שנת תשנ”א ניתן לכתוב בשני אופנים: כמו שהם כתובים בפסוק – “כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות”, שאז האות א’ “אראנו”, באה לפני הנ’ “נפלאות”. או לפי סדר כתיבת האותיות – ‘היה תהא שנת נפלאות אראנו’.
כל צורת כתיבה מבטאת אופן מסויים בהתגלות הניסים אותם מחולל ה’ למען בני ישראל: ‘אראנו נפלאות’ – התגלות מדרגה גבוהה יותר, אבל הגילוי הוא בעיקר מלמעלה, ‘אראנו’ – ה’ מראה לנו, לא מתחיל מתוך העולם וממילא לא חודר לגדרי העולם. לעומת זאת ‘נפלאות אראנו’ – ההתגלות מתחילה מלמטה, מצד התחתון, אולם מתגלה רק דרגת אלוקות ששייכת לעולם. השלמות היא בשילוב שניהם גם יחד – התגלות דרגת אלוקות שלמעלה מהעולם, אך נמשכת וחודרת בגדרי העולם.
ובעיקר – נפלאות הגאולה “כימי צאתך מארץ מצרים אראנו נפלאות” בגאולה האמיתית והשלמה.

לקריאת המשך המאמר  ולהורדה:

להורדה

להורדת המצגת בצורה המקורית  תלחצי על הקישור הבא:

להורדה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*