אתחיל לנקות לפסח… מחר

משהו קטן שאילנה  כתבה שיעזרו לנו לנקות … לפסח…

שבוע טוב 🙂 !

        אני צריכה תמריץ רוחני על מנת להתחיל לנקות לפסח (ניחשתן נכון ,עדיין לא התחלתי לנקות…) איזו בושה במקום לקחת מטלית , מגב ומטטה אני עסוקה בחיפושים אחר תכנים חסידיים שישכנעו אותי לנקות בשמחה ובטוב לבב – “כאשר אבדתי, אבדתי…”

        חכמנו ז”ל תקנו מצוות ‘בדיקת חמץ’ בליל יד ניסן . אם כן מדוע הברכה של בדיקת חמץ היא “…אשר קדשנו במצוותיו וציוונו על ביעור חמץ” ??? למה לא לומר
“….על בדיקת חמץ”?

        הסיבה  שאנו אומרים על ביעור חמץ ולא על בדיקת חמץ היא בגלל שהתכלית של מצוות בדיקת חמץ זה כדי לבער אותו , כדי שבודק החמץ לא ישכח לבער אותו כליל ! וכך גם בעולם הפנימי שלנו – הנפש , המטרה זה לבער את החמץ הרוחני שלנו , אין שום עניין לחטט ולחפור בנפשנו , לבדוק ולמצוא עניינים לא רצויים בנפשנו מבלי לבער אותו , כלומר לטפל בעיניינים הלא רצויים ולהשמיד אותם סופית! אין שום תועלת בסדנאות למודעות עצמית ושות’ ללא כוונה לטפל בחמץ – גבהות לב , גאווה , כעסים וכ”ו , שמצאנו בנפשנו! כי זה יכול להביא אותנו לעצבות והדרך משם למטה היא מחליקה…

        האדמו”ר הזקן כותב בתניא שכאשר באמצע היום נזכרים לעשות חשבון נפש זה מגיע אך ורק מעצת היצר הרע שבא בלבוש חסידי, יש זמנים מיוחדים  לחשבון כזה , הרבי תמיד אומר במיוחד בדורנו שעבודת ה’ צריכה להיות מתוך שמחה ואת חשבון הנפש עושים בזמנים שנקבעו מראש (קריאת שמע שעל המיטה , סוף השבוע , סוף החודש ,כל חודש אלול)

        בחודש ניסן ניתנה לנו האפשרות מלמעלה לעשות עבודה כזו בנפש – לבדוק ולבער ! בזמן מירוק הבית.
יש לנו זכות שיש לנו רבי שמראה לנו את הדרך הישרה לגאולה שלנו בנפש, הרבי דרש מכל אחת ואחד לעשות לו משפיע ורב , זה לא פריבילגיה זה ממש מצרך יקר, ממש כמו מזגן בקיץ!!!!

        כמה אני שמחה 🙂 בזכות הלימוד הזה לפחות קבעתי בדעתי להתחיל פסח… מחר… 😉

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*