פרשת ויקרא, “דבש” מלכות

מצגת שבועית של “דבש מלכות” פרשת ויקרא – טעימת “דבש” קטנה של דבר מלכות.

עיבוד מתוך תרגום מאידיש של שיחת הרבי מליובאוויטש מה”מ

“ויהי בנסוע הארון”

. פסוק זה נאמר על ידי משה רבנו בכל פעם שבני ישראל יצאו לאחד ממסעותיהם במדבר, כשארון הקודש יוצא לפניהם. משמעותו היא בקשה מה’ ששונאי ישראל וכל המציקים להם ינוסו כיוון שה’ ” י קום”. הפסוק נאמר בכל פעם שמוציאים את ספר התורה מארון הקודש (שזהו מעין מסע הארון במדבר), כיוון שהוא אקטואלי גם אלינו; זוהי בקשה מה’ לתוספת כח בקדושה בכל עבודת היהודי בעשה טוב (קומה ה’), ובסור מרע(ויפוצו אויביך).
כמו כן, הוצאת ספר התורה מוסיפה חיזוק גם בפרנסתו של היהודי, שכן בקשר עם ארון הקודש יש גם את צנצנת ה”מן” שהיא מקור השפע לפרנסת ישראל, וכפי שאמר להם הנביא “ראו, בזה נתפרנסו אבותיכם”.
כאשר ראש חודש ניסן חל בשבת מוציאים שלושה ספרי תורה על מנת לקרוא בכל אחד מהם עניין אחר הקשור לזמן בו אוחזים: בראשון קוראים את פרשת השבוע פרשת ויקרא. בשני קוראים בקשר לראש חודש וקרבנו, ובשלישי קוראים את האחרונה מ”ארבעת הפרשיות” פרשת החודש (“החודש הזה לכם ראש חודשים”).
על פי תורה, חזרה משולשת על עניין נותנת לו תוקף של “חזקה”. חוזק, תוקף וקביעות. ואם כן הוצאת שלושה ספרי תורה נותנת לנו תוקף ותוספת כח בכל עבודת ה’ שלנו סור מרע ועשה טוב (ופרנסה…).

לקריאת המשך המאמר  ולהורדה:

להורדה

להורדת המצגת בצורה המקורית  תלחצי על הקישור הבא:

להורדה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*