פרשת וישב – “דבש” מלכות

מצגת שבועית של “דבש מלכות” פרשת וישב – טעימת “דבש” קטנה של דבר מלכות.

עיבוד מתוך תרגום מאידיש של שיחת הרבי מליובאוויטש מה”מ

מי מוכן כבר לגאולה?

בהקשר לדיבורים החוזרים ונשנים כי אנו עומדים כבר בזמן הגאולה ממש, שואלים אנשים לפעמים: הרי הגאולה תלויה בכך שכל העולם יהיה מוכן לגאולה, ואיפה אנחנו רואים את זה היום שהעולם מוכן יותר לגאולה?!
נבין זאת באמצעות מאמר חז”ל: “צדקה עשה הקב”ה עם ישראל שפיזרן לבין האומות”. כאשר ההסבר הפנימי לכך הוא: על ידי שבני ישראל מתפזרים בכל הארצות, מתנהגים בכל מקום במנהגי המקום (בעניינים המותרים על פי תורה), ומנצלים זאת לעבודת ה’, עד שזה גם “מוסיף” בתורה ומצוות, הרי יש מכך מעלה רוחנית הם מבררים את הניצוצות (אורות קדושים שנפלו ב’שבי’ בתוך עניינים גשמיים שונים בעולם) שבאותו מקום, מעלים את המקום לקדושה, ופועלים על אנשי המקום הן יהודים, והן גויים (בקיום 7 מצוות בני נח), ומכינים בכך את המקום לגאולה. לכאורה, ניתן היה לברר את הניצוצות גם אם מגיעים לאותו מקום באופן ארעי או על ידי השפעה עליו מרחוק, אולם, ברור שהצלחה אמיתית בעבודה רוחנית זו יכולה לבוא רק אם באמת נכנסים ל’נעליים’ של אנשי המקום לגמרי, גרים שם, נוהגים כמוהם, ובתור חלק מהם משפיעים עליהם ומקרבים אותם ליהדות.
אך גם בזה יש 2 מדרגות: הנמוכה יותר היא שהמקום הופך להיות כלי ש’מוכן’ לקבל את השפעת הקדושה, והגבוהה יותר היא שהמקום חדור עד כדי כך בקדושה, עד שהוא עצמו כבר הופך להיות לאקטיבי ומפיץ קדושה בעצמו בהתאם לאופי ולמנהגים המיוחדים למקום ספציפי זה.

בשביל לראות את המצגת בצורה מקורית תלחצי על הקישור הבא:

להורדה

לקריאת המאמר  ולהורדה:

להורדה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*