התובנות

346 צפיות

כמה תובנות שהגעתי אליהן עם ההתמודדות בניסיונות ובכלל…

וניתן ליישם אותן מול כל אדם-זה בדוק וזה עובד!

 * מישהו מרגיז אותך, מעליב, פוגע והרי אומרים שאדם פוגע בדבר שהכי חשוב לאחר, אז פשוט לא להראות את הפגיעה , לא לקחת את זה אישית. זאת עבודה , ועבודה קשה אז קודם לומר רגע מי שלח אותו , הרי הכל מכוון והכל בהשגחה פרטית. לנסות לדון את אותו אדם לכף זכות , לבקש עליו רחמים מהקדוש ברוך-הוא.

וראה איזה פלא את מתעלה על עצמך, מעבירה הלאה ואותה פגיעה נעלמת ואף לא חוזרת על עצמה.

אותו אדם הפוגע רואה שזה כבר לא מזיז , זה מחטיא את המטרה שהיא כביכול לפגוע.

ואת התעלית מעל עצמך ובכך משפרת ועובדת על מידותייך שלך.

 * לעיתים שרוצים לעשות מצווה ולהכניס עוד קדושה , היצר נבהל ומנסה להכשיל. קראתי לא מזמן באחד משיעוריה של הרבנית ימימה המדהימה שעם היצר לא מתנצחים אלא מתנהגים איתו הפוך על הפוך. והיא נתנה שם דוגמא שאם אדם אומר משהו שלא נשמע טהור ואף מסיט מהרצון לעשיית מצוה צריך לומר לו “אתה צדיק, ממש צדיק” . להשתמש במילים של טוהר ובכך להעלים את היצר.

עד עכשיו לא יצא לי להשתמש בזה , אבל נתקלתי בסיטואציה בה הבעתי את רצוני לעשות מצווה מסוימת ונתקלתי בלגלוג מצד בעלי ובאותו רגע עלה לי ממאגר המידע , אותו הסבר שנתנה הרבנית ימימה. אמרתי לו “אתה מה זה צדיק , צדיק נסתר שלי” והנושא התפוגג ונעלם. לא היו כלל התנצחויות על הנושא. התגובה שלו התחלפה לקבלה ועברנו לשוחח על עניין אחר.

* כל דיבור והסבר של דבר תורה או הלכה נכנס ללב האדם. יש אדם שיעשה בכך שימוש ויעביר הלאה ואף יפנים בעצמו ואחר יבחר לא להתייחס לאותו מידע שקיבל. גם אם נראה שהדברים נאמרים לאדם שכלל לא מחובר לתורה אני לומדת ניסיון שזה עוזר ועולה על-פני השטח בהפתעה אמתית.

אחותי , חרדית גרה עם בעלה וילדיה בעיר חרדית. הם הגיעו אלינו לביקור וגיסי שוחח עם בעלי על שחייה בבריכה ביתית שאם שוחים וצוללים כדאי כבר לכוון את אותה הצלילה לדברים חיוביים ולהיטהרות.

טוב, אמר אמר. והנה בערב שישי האחרון ישבנו עם חברים לאחר סיום הארוחה ודיברנו דיבורים, לא משהו מיוחד . והופ – הפתעה , בעלי מסביר לאותו חבר על העניין הרוחני בצלילה בבריכה שזה מעין מקווה לגברים וכו’ ואני בתוכי מודה לשם וחושבת אל ייאוש כלל, לפני שנייה דיבר על שחזרה בתשובה לא בשבילו והנה מצד שני מקבל על עצמו , בלי נדר שינסה לכוון כשהוא צולל, כי בכל מקרה לדבריו הוא צולל אז מה אכפת לו למקד לדבר טוב. איזה כיף לשמוע את הדברים יוצאים מפיו ומבקשת מהשם שיתן לו עוד תובנות והתקרבות לתורה ולמצוות. ומברכת את גיסי על דבריו שחלחלו ונשאו פרי .

לכן, כל דיבור גם אם זה נראה חסר תועלת כביכול יכול לחולל שינוי הן בחשיבה והן במעשה.

 שנזכה לקבל תובנות של קדושה ונמשיך לעבוד את השם בשמחה אמתית!

לקרוא כל הרשימות ביומן של ספיר את יכולה כאן:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)