תודעת המטרה נותנת כח

388 צפיות

קסם של בית יהודי

נשות ישראל יודעות טוב מאוד את הסוד של בית יהודי,  מבינות נכון את תפקידן,  את האלוקות שהן מורידות לעולם, ושואפות אל הקסם הזה: הן שומרות חזק ועמוק בתת מודע  הסוד והעיקר ומקבלות כוחות אין סוף לבניה ויצירה.

אכן, עבודות הבית – בישול, ניקיון, כביסות, חיתולים ובקבוקים, גם טיפול בילדים גדולים – הן עבודות “שחורות”, עבודות ללא סוף וללא קץ. יום יום עקרת הבית חוזרת שוב ושוב לאותן הפעולות, ויש הקוראות תיגר על מצב זה. אך משמעותה הנוראה של קריאה זו, פירושה כמעט כייאוש מן החיים עצמם. כי בכל תחומי חיינו אנחנו חוזרים עוד ועוד על אותן פעולות. כמעט שאין עבודה בחיינו, שאין עיקרה בעבודה “שחורה” – הפעולות חוזרות לעצמן , איסוף ועיבוד נתונים לא נגמר,  המורה מלמדת שוב ושוב חומר באותה כיתה. מה הופך את עבודת השגרה שלהם לעיסוק מעניין? הכרת המטרה – זה התכלית, הייעוד. אלה הם המעניקים לעבודה מימד של תוכן.

לכל עבודות השגרה יש משמעות כאשר הן אמצעים המשרתים את המטרה. אם האשה עסוקה בעבודותיה ללא הכרת ייעודה וערך תפקידיה המיוחדים, יתפתחו אצלה רגשות של תסכול, שעמום  ואכזבה. ככל שתעמיק הכרתה בערך תפקידיה המיוחדים לה, ותראה בהם אמצעים להשגת התכלית, ייעלמו השעמום והתסכול, ובמקומם יבואו הרגשת סיפוק ואושר!

אינדקס אתרים>

4 Replies to “תודעת המטרה נותנת כח”

 1. יש כלל חשוב שקיבלתי על עצמי לזכור ולשנן…
  ציפיות מובילות לאכזבות!
  אל תצפי מאף אחד לכלום…. וכך לא תתאכזבי!
  רק מעצמך את יכולה לצפות לעשות יותר…

  בדוק שלא תתאכזבי.
  ואם את רוצה משהו מיוחד, תבקשי יפה. ובד”כ יהיה מי שישמח לעזור ולתת לך את מבוקשך.

  ובאופן פרטי, על נושא זה של הערכה וכו’, ברור ובדוק שבעבודה אני נהניית יותר לעשות ולתרום כי יש מי שרואה ומוקיר ומעריך.. אבל בבית שלי אף אחד לא יאמר לי תודה… וזה כאילו מוריד לי את החשק לעשות…
  ההרגשה אכן קיימת ונשמעת הרבה, מהרבה עקרות בית, אך זהו מעצת היצר…
  ולדעתי יש לצרף כאן את המאמר שהועלה לאחרונה על בעל עסק, שגם הוא לא מצפה שיגידו לו תודה רבה!
  אתה כאן האחראי! אתה זה שמרוויח או מפסיד! וזה נקודת המדד, ולא מה יגידו…

  שנצליח כולנו לצלוח את התקופה המאתגרת מאוד… של הניקיון לפסח… ובכלל…

  • בס”ד

   היי חני תודה על החידוד של הדברים , לגביי הציפייה אני שמעתי את זה ומנסה ליישם אבל לפעמים יש את המעידות האלה של כן לקבל איזה פידבק.
   וזה באמת נכון שלא לצפות, להשתדל לעשות את מה שאני יכולה לעשות בצורה הטובה ביותר ולהבין שאני עושה בשבילי ומה שהאחר יעשה או לא יעשה זה עניין שלו.
   נמשיך להתחזק בחשיבה הנפלאה הזאת!
   יום נפלא…

 2. בס”ד

  היי אידה , את צודקת מאוד אבל כמה שאני עושה את כל המטלות בשמחה ובהבנה שזה תפקידי, לפעמים בא לי שמישהו אחר יעשה לי את אותן המטלות היומיומיות, גם לי בא לחזור מהעבודה ושסידור,ניקיון בישול או סתם כוס קפה ועוגה ייעשו למעני האם הרצון הזה מהווה סתירה למה שכתבת? מה עוד שזה די מאכזב שעושים וטורחים וזה נלקח כמובן מאליו …

  • זה לא סתירה, וזה לא מובן מאליו שאני עושה הכל בבית. אני כן מצפה לעזרה מצד בעלי וילדים. אבל אני מבינה גם שאחריות הוא עלי ואם לא קיבלתי עזרה אז לפחות יש לי הרגשה של החשיבות העבודה שלי, שמאפשרת לכל המשפחה לתפקד כראוי ולעבוד את ה’ במרץ. 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)