הכל בזכות הודעה אחת ….

יום שישי בבוקר, אני בהכנות לכבוד שבת קודש והנה צלצול של הודעה בטלפון הנייד.

מסתכלת וקוראת הודעה מהמשפיעה שלי על הלכות הדלקת נרות שבת.

באותו זמן עולה לי שאלה שאותה החלטתי לכתוב לה וכך כתבתי :

” בתי ביום שישי בסיום בי”ס מקבלת מארז של נר שבת עם תמונתו של הרבי ששם כתוב שכל ילדה ובת מדליקה ומברכת על נר שבת, האם זה אומר שגם ילדה בגיל מצוות ואף קטנה יותר צריכה להדליק? ואני מחדדת את השאלה: מה, גם לברך?”

אני שעד כה הודרכתי לפי מנהג הספרדים, אני חושבת… לא ידעתי על ההלכה הזאת. מבחינתי זה שינוי, כי אני כאמור ב”ה מתחזקת ובעלת תשובה והחלטתי שאני נמשכת לרבי ולתורת החסידות .

כמובן שלאחר שאלתי דיברנו בטלפון וקיבלתי תדריך נכון לגביי ההלכה בחב”ד על הדלקת נרות שבת. שמחתי לגלות עוד משהו ועוד יותר שמחתי שהבנות שלי תזכנה לברך בעצמן, ואכן לפני ההדלקה הסברתי להן את העניין והבהרתי שנכון שנהגנו אחרת עד כה אבל לא הכל אמא יודעת ואני לומדת כל הזמן, והלוואי שנמשיך… ושיבחתי את בתי הגדולה גם – בזכותה עלתה לי השאלה , מאותו נר יחיד עם העלון שאותו היא הביאה הביתה.

היה לי לעונג לשמוע אותן מברכות וביחוד שהצעירה בהן שמחה מאוד להדליק ולברך ראשונה.

אל תהססו לנדב מידע לגביי מצווה/הלכה כי אין לדעת מה ידיעותיו של הצד השני ובכך ניתן להשפיע הרבה, כמו במקרה שלי , לא רק עליי אלא גם על בנותיי.

שנזכה להשפיע אורה ותורה .

One Reply to “הכל בזכות הודעה אחת ….”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)