פרשת צו, שבת הגדול, “דבש” מלכות

מצגת שבועית של “דבש מלכות” פרשת צו – טעימת “דבש” קטנה של דבר מלכות.

עיבוד מתוך תרגום מאידיש של שיחת הרבי מליובאוויטש מה”מ

מטרת הגאולה

חודש ניסן מכונה “חודש הגאולה” על שם חג הפסח שהוא עניינו המרכזי של החודש. עצם השם ‘ניסן’ הוא מלשון נס, על שם הניסים והנפלאות שעשה הקב”ה עם בני ישראל ביציאת מצרים.
תכלית יציאת מצרים היא מתן תורה, ומטרת מתן תורה היא – החיבור בין הקב”ה הבלתי מוגבל עם העולם המוגבל. שהקב”ה הבלתי מוגבל ישכון בתוך העולם המוגבל. זאת על ידי עבודת בני ישראל בתורה ומצוות, שבקיומם מחדירים אלוקות בעולם באופן נצחי, עד לשלמות הגילוי בגאולה השלמה, כשכל העולם וכל האנשים שבו יכירו ויראו אלוקות בגלוי. זו גם הסיבה לכך שגאולת מצרים באה דווקא על ידי ניסים גלויים – כי על ידי נס שלמעלה מדרך הטבע מתגלה כוחו הבלתי מוגבל של הקב”ה. דבר זה נתן את הכח לבני ישראל להגיע לשחרור מהגבלות של העולם (עולם – מלשון העלם, הסתרה על אלוקות) ולהתאחד עם הבורא הבלתי מוגבל.
אם כן, כדי להגיע לגילוי זה, שהוא מעל העולם, יש צורך בכח רוחני בלתי מוגבל גבוה ונעלה יותר, שרק הוא יוכל לשנות את העולם, ולעשותו ל”כלי” לגילוי הקב”ה הבלתי מוגבל. זאת גם מכיוון שהעולם שלנו מושתת על שינויים (זמן!) וכל הזמן חלים בו שינויים, וכפי שנאמר “כל הווה נפסד”, הרי כדי להביא אותו למצב קבוע ונצחי שלמעלה משינויים יש צורך בכח בלתי מוגבל נעלה ביותר.
מצד שני, כדי שהגילוי “יופנם” בעולם, הכח הרוחני הזה צריך להיות בערך לעולם, ו”להתלבש” בו. לשם כך הוא צריך להיות מוגבל, תואם את גדרי העולם

לקריאת המשך המאמר  ולהורדה:

להורדה

להורדת המצגת בצורה המקורית  תלחצי על הקישור הבא:

מצגת דבר מלכות להורדה, פרשת צו

מצגת דבר מלכות להורדה, פרשת צו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)